VELKÝ DETEKTIVNÍ PŘÍPAD

Další hra, kterou jsem pro svoje kluky připravila v létě (08). Klukům bylo 10 a 6. Vše jsem si nachystala večer a druhý den ráno jsem vyrazila "nakoupit pár věcí". Nákup jsem rychle odbyla a pustila jsem se do příprav hry.

Když jsem se vrátila domů, poslala jsem staršího syna Toma, aby se podíval do schránky. Našel tam dopis, adresovaný detektivní agentuře M&T. Odesílatelem byla královna Alžběta II. Dopis zněl takto:

 

Královna                                                                         Detektivní agentura
Alžběta II                                                                       M&T
Buckinghamský palác                                                        
Londýn                                                                           :
SW1A 1AA                                                                     
Anglie                                                                            Česká republika
 
 
 
Vážení detektivové,
Dovoluji si vás oslovit a požádat o pomoc. Původně jsem měla v úmyslu svěřit svůj problém Scotland Yardu, ale jedná se o soukromou delikátní záležitost. Věřím, že budete postupovat diskrétně.
Vaše agentura má velmi dobrou pověst. Kvůli svým povinnostem nemám bohužel čas setkat se s vámi osobně,
proto se na vás obracím jen dopisem.
Trávila jsem svou dovolenou na chalupě v Jižních Čechách. Jedno odpoledne jsem pročítala královské dokumenty. Ze soustředění mě vytrhly podivné zvuky, jako by se po chalupě někdo pohyboval. Než jsem však spláchla a podobně, nevítaní návštěvníci byli pryč. Zjistila jsem, že to byli zloději. Ukradli mi jedinou věc, zato tu nejcennější, co mám. Mého plyšového medvídka Chlupáčka. Prohledala jsem celou chalupu i okolí. Žádné stopy jsem zde nenašla. Pouze nějaké útržky papíru, které přikládám. Nejspíš to tam nechali zloději, ale nevím, jestli to má nějaký význam.
Bez médi neusnu a nemohu se nevyspalá soustředit na své královské povinnosti. Má země je proto ve vážném ohrožení. Bez médi nejsem schopná vládnout! Prosím vás velice o diskrétní řešení této záležitosti a nalezení mého médi. Odměna vás nemine.
Méďa měří asi 29 cm. Je hnědý, má černohnědé oči, ošoupaný čumák, kostkované uši a motýlka.
Přeji vám hodně štěstí, odvahy a bystrou mysl. Zloději mohou být nebezpeční.
 
              S pozdravem
                                      Alžběta II

V obálce byl také na kousky roztrhaný papírek. Když jej kluci poskládali dohromady, zjistili, že je na něm napsaná internetová adresa nějaké Hamsterovy lupičské bandy. Pustili si počítač a na lupičských stránkách nalezli fotku kápa bandy, Dandeliona Hamstera. (Nějaký drsňácký ksichtík, který jsem vyštrachala na netu) a vzkaz tohoto znění: 


Všem kumpánům:
Akce se zdařila!
Předmět ukraden a uložen v bezpečí na tajném místě.
Zisk si rozdělíme po prodeji na černém trhu.

                              kápo bandy
                                       Dandelion Hamster


Menu obsahovalo dále 5 položek, které však po rozkliknutí vyžadovaly heslo.
Podívala jsem se na fotku lupiče Hamstera a řekla jsem klukům, že jsem jej ráno potkala, že zrovna telefonoval a já jsem jen zaslechla, jak říká "zelené a červené keře". Kluci to zkoušeli použít jako heslo a Míšu potom napadlo, že by to mohlo být místo a hned si také vzpoměl, že jsme nedávno předtím takové keře viděli někde venku. Tak jsme se tam vypravili. Kluci si samozřejmě vzali různé vybavení pro detektivy. (Lupu, baterku. mobil, papír, tužku... a pod.)
Když jsme dorazili na místo, kluci začali pátrat v okolí keřů.Tato část byla docela těžká, protože nevěděli, co vlastně hledají a já jsem neradila. 
Po chvíli pátrání objevili dole na zdi za keři přilepený malinký uzavíratelný sáček. Uvnitř byla přeložená kartička a na ní stálo:        

                              
                                          
HESLO JE: MŮRA
                                           DALŠÍ CESTA: SKALKA


"Skalka" říkáme jednomu Míšovu oblíbenému místu v lese. Když propátrali "Skalku", našli ukrytý další lísteček s heslem a vodítkem, kudy jít dál. Takto postupně našli 5 hesel. Vrátili jsme se domů a kluci zadávali hesla do počítače. Museli ještě přijít na to, které heslo náleží ke které složce stránek Hamsterovy bandy. Když se jim podařilo složky otevřít, našli v nich slabiky. Když je správně poskládali, daly slabiky dohromady "Lesní jahody". Ihned jim bylo jasné, že jde o lesní jahody, které nám rostou na terase. Mezi jahodím byl ukrytý další maličký sáček. V něm našli detektivové klíček a zmuchlaný útržek nějakého reklamního letáčku z Billy a na něm naškrábané číslo 4. Když dorazili do obchodu Billa, našli tam takové ty zamykatelné boxy, do kterých si člověk může odložit třeba nákup z jiného obchodu nebo tak. (Dříve tu ty boxy nebyly, proto o nich kluci nevěděli.) Otevřeli skříňku č. 4 a tam v igelitce ležel královnin méďa. Dorazili jsme domů a já jsem řekla detektivům, že méďu pošlu královně expresní kurýrní poštou. Po chvíli jsem jim řekla, že asi zvonila pošťačka, aby šli otevřít. Nikdo tam nebyl, tak jsem je poslala do schránky, jestli tam nááhodou není nějaká pošta. (Hlavně nenápadně.) A byla tam pošta. Představte si, že od královny. To byl ale opravdu rychlý kurýr.
V obálce bylo královnino poděkování a odměna, tentokrát žádné sladkosti a hračičky, ale prašule. :o)Královna                                                                 Detektivní agentura
Alžběta II                                                               M&T
Buckinghamský palác                                                                            
Londýn                                                                   :                 
SW1A 1AA                                                                                 
Anglie                                                                    Česká republika              
 
 
 
 
 
Vážení detektivové,
 
 
Děkuji vám za nalezení mého medvídka Chlupáčka. Mé království bylo téměř před krachem, když mi byl doručen.
Znovu jsem se s chutí ponořila do svých povinností královny Anglie.
Všechny problémy mé země jsem úspěšně vyřešila.
Policie, díky vaší pomoci, pozatýkala všechny členy Hamsterovy bandy.
Nyní čekají ve vězení na soudní proces a spravedlivý trest.
Zasílám vám slíbenou odměnu. Užijte si jí ve zdraví.
 
 
 
Vám navždy oddaná
                              Alžběta II
 
Hra se klukům líbila, doplňovali se a dokázali skvěle spolupracovat. Jako praví detektivové.
 

 

TOPlist