Už na základní škole mě bavilo šít na panenky. Tehdejší „modely“ byly trochu náročnější na oblékání. Panence se musela sundat hlava nebo rozmontovat tělo, aby se daly šatičky obléknout. Později jsem se k šití vrátila. Šila jsem hračky, oblečení na panenky a různé plyšáky svým dětem, neteři a synovci. Manžel si ze mě dělal legraci, že jednou přijde domů z práce a lednice bude mít plesové šaty, topení kapsáče, botník krajkovou košilku, záchod třeba bermudy a každá klika jiný model župánku. :o)
Nejvíce mě baví šití oblečení pro panenku Barbie a Kena. Myslela jsem si, že jsem podobně „postižená“ sama. Potom jsem ale našla hned několik webových stránek normálních dospělých žen, které vytváří naprosto úžasné oblečení a doplňky pro panenky Barbie. Proto jsem se rozhodla některé své výtvory zveřejnit a rozšířit tak jejich řady.

 Na starších fotkách se objevuje i má panenka z dětství. Má jednu nožku trochu ubohou, takže jí žádné botičky nedrží. Jednou jsme jí s klukama přistříhli krepaté (skoro bílé) vlásky, učesali drdůlek a nasadili brýle. Představuje panenkovskou babičku Takhle teď vypadá:


 Shellynka Klárka.


 Od svého miláčka jsem k vánocům (2006) dostala svou první opravdickou panenku Barbie. Pojmenovala jsem jí Daphne..


 Blair z řady Barbie - 12 tančících princezen jsem dostala k Valentýnovi (2007). Jsem z ní nadšená, protože má nádherné husté černé vlásky s načervenalými proužky a jemný obličej.  V loktech kloubové ruce sice na první pohled vypadají divně, ale při aranžování mých modýlků se dobře uplatní. Dereka ze stejné řady jsem si koupila sama. Je oproti jiným Kenům daleko pohyblivější, takže nepůsobí tak prkenně. Může více ohýbat nohy v kolenou, protože klouby jsou jinak sestrojené. Ohýbá ruce v loktech a ramena má také pohyblivější. Má kloub dokonce i v pase. Nožky má trochu menší (pevný plast) než klasický Keňous, takže botky jsou mu volné a vypadají na něm, jako by si je půjčil od taťky. Myslím ale, že nějaké vkusné ponožky to vyřeší. Jméno Derek se mi ale ani trochu nelíbilo. Připomíná mi jedno německé slovíčko a to mi k němu moc nesedí. :o) Pojmenovala jsem tyhle dva Nicolas a Catherine. Zdá se, že už se sblížili. :o)

  
 Rapunzel  je jedna z Minibarbie. Koupila jsem si jí někde ve slevě. Měří asi 16 cm a má světlé vlásky dlouhé až na zem. Botičky a spodní prádlo má namalované na těle. U sebe měla korunku, hřebínek a nějaké podivné zacvakávací plastové oblečky.


 Gabriella je menší než klasická Barbie (asi o třičtvrtě hlavy) a také postavou se trochu liší, protože je teenager. To je také důvod, proč jsem si ji vybrala. Gabriella je jednou z panenek vytvořených podle High school musical 3.


 Stacie a Shelly mi koupil můj miláček v září 2009. Stacie se dlouho na českém trhu neobjevila, alespoň pokud je mi známo. Měří 19 cm a řekněte, není roztomilá?

   

"Jsme tady? Nebo jsme tam?" :o)
V prosinci jsem stejné panenky dostala znovu k narozeninám. Miláček si pamatoval, že se mi panenky líbily, ale na to, že mi je koupil, nějak zapomněl. Tak konečně mám také nějaká dvojčátka. ;o)
Nevím, kdo je od sebe rozezná, ale nemohou být dvě Stacie a dvě Shelly. Shellinky jsem tedy přejmenovala na Kamilku a Zuzanku a Stacie na Markétku a Verunku.

  

Tahle panenka sem vlastně nepatří, protože není tak říkajíc "opravdová od Mattela". Výrobcem je Simba. Panenky typu Steffi Love se mi ani trochu nelíbí, ale tahle Evi se mi zdála docela roztomilá... A má kolo! :o) Tak jsem si jí na začátku února 2010 koupila. Velikostí odpovídá Shellinkám a má dokonce kloubíky v kolínkách. Jako každá panenka, samozřejmě i tahle potřebuje nějaké hezké jméno. Budu jí říkat Hanička.
  


V březnu 2010 jsem od mého miláčka dostala tuhle plážovou Barbie. Má jiné nožky, trošku přirozenější. Barbienkovské botičky nenazuje, ale už se těším, až jí nějaké vyrobím. Pojmenovala jsem jí Petra.
 Květen 2010: Nastěhovala se k nám nová členka panenkovské rodinky, kráska z řady Fashionistas/ Sporty. Klasická Barbie, ale přesto trochu jiná. Nožky má z pevného plastu a tudíž i jiné klouby v kolenou. Nohy lze více ohnout, také kyčle jsou pohyblivější. Kloub má také v hrudníku, loktech a zápěstích. Bude se skvěle aranžovat. Jmenuje se Jasmine.


 


 

 

Panenka, která mi připomíná červencové dny a naši nádhernou dovolenou na Šumavě (2010). Pojmenovala jsem ji Ginny.

 


 

Červenec 2010: Postavy z muzikálu Rock Camp, původními jmény Mitchie a Shane. Nyní Charlotte a Philippe.
Oba jsou teenageři. Charlotte má stejné tělo jako Gabriella. Tedy "křupací" kloubíky v kolenou (ty má i Philippe), ruce nejsou ohebné v loktech, pohyblivý kloub v rameni. Philippe má klouby i v loktech, což je super.
Na první pohled jsem jaksi přehlédla, že z panenek vedou  drátky ke společnému tlačítku. To se naštěstí dalo velmi snadno odborně odpojit (vyrvat). Na zádech mají oba další "vkusné" tlačítko a šroubek a na břiše prapodivné otvory. Chtít po panenkách, aby působily přirozeně, je asi divné. Ale aby z nich vycházela muzika, to je podle mého příliš. Zabavila jsem jim baterie. V plavkách je pravděpodobně fotit nebudu. To by bylo trapné. :o)

 


  


Honzík je další přírůstek z léta 2010 a Klárčin nový kamarád.
 


  

Srpen 2010: Tomuhle týpkovi jsem jméno ani vymýšlet nemusela. Na první pohled je zřejmé, že se nemůže jmenovat jinak, než Eman. (Po pravdě řečeno, koupila jsem ho ve slevě, velmi lacino. Ale před ním ... psst... ani muk!)
Eman je teenager, má "křupací" klouby v kolenou, pohyblivé klouby v ramenou a loketní klouby.
Původně se jmenoval Troy a je z High school musical 3, stejně jako Gabriella. Tak spolu holt musí kamarádit. (Kdyby se aspoň tolik negebil... :oDssýýýrrD)


 
 


   

Jaro 2011: Ken z řady Fashionistas Sporty. Tohoto Kena jsem si koupila sama. To víte, o kvalitní Keníky je nouze a panenkám je bez partnerů smutno. Pojmenovala jsem jej Charlie. Má dobré kloubíky, nemá plastové vlasy... zkrátka ideál! :o)   

 


 

 

Panenka, která dostala jméno Rachel, je teenagerka, stejně jako Gabriella a Charlotte. Blondýnka je trošku větší než Shellinky. Jmenuje se Anička. Koupili jsme je někde v Rakousku v červenci 2011.


 


 

  

Další letní přírůstky, tentokrát ze začátku srpna 2011. Oba Kenové jsou z řady Fashionistas. Světlovlasý budiž Rafael. Tmavovlasý Frank bude pravděpodobně Charlieho bratr, neboť jsou si podezřele podobní. :o)


 


 

  

Tuhle malou Shellinku jsem objevila v srpnu (2011) zastrčenou v jednom maličkém obchůdku. Jmenuje se Maria.   Ken z řady Fashionistas, kterého jsem dostala od svého miláčka k Vánocům (2011). Jeho původní jméno je Ryan a také mu zůstane. Charlie, Frank a Ryan jsou tímto pasováni na bratry. Doufám, že si toho váží. :o)Tak myslím, že partnerů pro ty moje panenky mám dostatek. Žádná nezůstane na ocet. :o)
 


 

   


Panenku Evi od Simba toys jsem dostala k Vánocům (2011) od mojí maminky. A protože podobnou, kterou jsem si koupila už dříve, jsem  pojmenovala Hanička, jsem ráda, že tuhle můžu pojmenovat Květuška. Tak se totiž jmenují moje milé sestřičky-dvojčátka.
 


 

 


V prosinci 2012 obohatila zástup mých panenek o svou vzácnou existenci tahle kráska. Pojmenovala jsem ji Cherry
Nožky má z pevného plastu, kloubíky v kolenou, kyčlích, ramenou, loktech a dokonce i zápěstích. V levé ruce má dírku na prstýnek. Jak praktické. :o)
  

 Tyto hula-hula tanečnice jsem dostala v červenci 2014.  Skipper jsem pojmenovala Ester a Chelsea Janička. Ester vypadá na první pohled stejně jako Rachel. Jeden pro mne podstatný rozdíl mezi nimi však je. Ester má na rukách kloubíky. :o)

TOPlist